
Maksāt par klikšķi vai maksāt par termiņu?
Attiecībā uz reklāmas atrašanos interneta meklēšanas rezultātu augstākajās pozīcijās fiksēta reklāmas kampaņas maksa par noteiktu termiņu ir labākā izvēle uzņēmumam ar nelielu reklāmas budžetu.
Vai pašam izvietot reklāmu meklētājos ir lētāk?
8 argumenti "par" vai "pret" aģentūras pakalpojumu izvēlei.
AdWords veiksmes stāsts: Žigulis un 65 € liels reklāmas budžets
Izvēlieties pareizo pakalpojuma sniedzēju un pat ar nelielu sākotnējo ieguldījumu ātri sasniegsiet pirmos pozitīvos rezultātus.
SEO vai AdWords - kas izdevīgāk?
Pateicoties pareizi izplānotai un izveidotai AdWords kampaņai, mūs atrod arvien jauni klienti, un bizness attīstās.
Noskaidrojiet, kā tiek veidota klikšķa cena, un cik tas izmaksā tieši Jums - varbūt tas izmaksā daudz mazāk, nekā spējat iedomāties...
16. Oktobris, 2015
Nesteidzieties celt trauksmi un lauzt sadarbības līgumus ar uzņēmumiem, kas izvietojuši Jūsu uzņēmuma reklāmu Google meklētājā, Jūsuprāt, bez rezultātiem. Izvietot reklāmu Google meklētājā neapšaubāmi ir pirmais solis uz jaunu klientu piesaisti, jo reklāma Google meklētāja pirmajā lapā nozīmē to, ka Jūsu uzņēmums ir atrodams.
«Tomēr būt atrodamam vēl nenozīmē būt pieprasītam.»
Ja Jūsu uzņēmuma reklāma ir atrodama Google meklētājā, taču Jums liekas, ka gaidītās atdeves un jaunu klientu uzņēmumam nav, tad ieteicams palūkoties uz esošo situāciju analītiski un izvērtēt, kas var būt vainojams pie ne visai iepriecinošā rezultāta.
Pirmais jautājums, ko vajadzētu izpētīt, ir pašas reklāmas atdeve. Pavisam vienkārši to var secināt no klikšķu skaita – ja klikšķi uz reklāmu tiek veikti pietiekami bieži, tad ir skaidrs, ka reklāma strādā un klienti Jūsu uzņēmuma mājaslapu atrod.
Infomedia pieredze rāda, ka teju ikvienai reklāmai ir apmierinošs vai pat liels klikšķu skaits.
Nereti Jūsu potenciālie klienti, kas ir meklējuši Jūsu preci vai sniegto pakalpojumu meklētājā, redz Jūsu reklāmu un uzklikšķina uz to, nonākot Jūsu mājaslapā. Tomēr uzņēmuma telefons klusē, on-line pasūtījumu skaits nav pieaudzis, kā arī e-pasts jaunus pieprasījumus un jautājumus no potenciālajiem klientiem nav saņēmis. Tas nozīmē, ka Google reklāma savu darbu ir paveikusi, taču mājaslapa savējo – nē, kas savukārt liecina par to, ka Jūsu uzņēmuma mājaslapai ir nepieciešamas izmaiņas.
Par laimi visbiežāk tās ir pavisam sīkas korekcijas un izmaiņas, kuru rezultāts būs potenciālajam klientam patīkamāks un saistošāks, palīdzot viņam izdarīt savu izvēli par labu Jūsu uzņēmumam.
Iemesli, kāpēc klients, nonākot Jūsu mājaslapā, var izvēlēties doties pie konkurenta uzņēmuma vai vispār neiegādāties Jūsu preci/pakalpojumu, var būt dažādi. Tā, piemēram, svarīgs ir gan mājaslapas dizains, gan tās saturs – tekstuālā informācija, preces/pakalpojuma apraksti, attēli, dažreiz tā var būt arī Jūsu preces/sniegtā pakalpojuma cena. Ja Jums šķiet, ka Jūsu pakalpojuma vai preces cena ir adekvāta vai pat lieliska, tad, iespējams, Jums vajadzētu padomāt par mājaslapas vizuālo un tehnisko risinājumu.
«Ja mājaslapu apmeklē vairāki potenciālie klienti, bet par reāliem klientiem kļūst vien niecīgs klientu skaits, tad ir ieteicams veikt Jūsu mājaslapas vizuālā un tehniskā risinājuma analīzi.»
Šādos gadījumos ieteicams vērsties pie WEB izstrādes un dizaina, kā arī mārketinga speciālistiem, kas var veikt Jūsu mājaslapas auditu, vai arī vienkārši pakonsultēt un sniegt ieteikumus uzņēmuma mājaslapas uzlabojumiem.
Tāpēc katru reizi, izvērtējot Google reklāmas atdevi, galvenokārt nepieciešams izpētīt reklāmas klikšķu skaitu.
«Ja uz Jūsu uzņēmuma reklāmu klikšķina, tas nozīmē, ka reklāma strādā.»
Un, ja reklāma strādā, taču Jūsu mājaslapa potenciālos klientus nepiesaista, Infomedia iesaka veikt izmaiņas un modernizēt Jūsu mājaslapu tā, lai Jūsu mājaslapa pārdotu. Bet ar sīkāku informāciju par to, ko var darīt, lai Jūsu mājaslapa piesaistītu klientus un pārdotu Jūsu uzņēmuma produktu vai pakalpojumu, mēs padalīsimies mūsu nākamajā rakstā.